Piatok 29. 3. 2024

• Mesiac marec a knihy idú ruka v ruke. A aj naši žiaci v svojich rukách, nielen v marci, majú radi knihy. V týchto dňoch sme si okrem čítania kníh vytvorili vlastné čitateľské preukazy a triednu knižnicu, kde sme si na hodinách literatúry navzájom požičiavali a čítali knihy. Nakreslili a ozdobili sme si strom spisovateľov. Nakreslili sme si naše podobizne so svojimi obľúbenými knihami. A čítali sme, čítali sme si knihy sami, čítali nám knihy rodičia, čítali sme všade kde sa dalo. My predsa veľmi dobre vieme, že kniha je najlepší priateľ človeka (a nielen v marci).

• V utorok 26. marca navštívili v rámci Ponožkovej výzvy a získavaní povedomia o downovom syndróme 2.A triedu Ela a Ondrej Nemčekoví, mladí športovci s downovým syndrómom, zo športového klubu o.z. ARABESKA, kde sa venujú modernej, ale aj športovej gymnastike a tancu. Predviedli nám zostavy so stuhou, švihadlom a obručou z modernej gymnastiky a zostavu prostné zo športovej gymnastiky. Naši žiaci si mohli vyskúšať viaceré gymnastické prvky, ktoré im mladí športovci predviedli. Zistili, že to vôbec nie je ľahké. Ela všetkým ukázala aj medaily, ktoré získala na Svetových hrách špeciálnych olympiád v Berlíne 2023. Deti tak videli, a aj si mohli poťažkať, dve zlaté medaily za obruč a stuhu, striebornú medailu za švihadlo a medailu za 4. miesto za zostavu s loptou. Ela a Ondrej deťom zahrali aj na zobcové flauty, pretože okrem športu sa venujú aj hudbe na ZUŠ Heleny Madariovej v Nitre. Druháci potom spoločne prečítali svojim hosťom rozprávku o Jankovi Hraškovi. Na záver si navzájom rozdali malé darčeky a urobili si jednu spoločnú ponožkovú fotku. Veríme, že vzdelávať sa dá aj takto, trochu inak, v priamom kontakte. Ďakujeme Eluške, Ondrejkovi a ich mamičke Stanke za príjemne prežité dopoludnie.

• V marci sme v 2.A mali viackrát milé návštevy. Knihy nám prišli čítať naši rodičia. Bola to Zuzana Kompas, Dominik Zajiček, Mariana Kusá, Anita Ligač Ehrenholdová, Dominika Mikulášová a Zuzana Rondová. Rôzne príbehy, veselé príhody knižných hrdinov v ich podaní nám tak spríjemnili každý deň. Ďakujeme.

• Prvý marcový deň odštartovali žiaci 2.A knižkou. Vedia, že marec je mesiacom knihy. Príbehy o malom Oliverkovi od Gabriely Futovej im prišla prečítať naša pani riaditeľka. Ďakujeme.

• Žiak Adam Pastor (7.tr.) sa v okresnom kole Technickej olympiády v kategórii B umiestnil na krásnom 3. mieste. Gratulujeme.

• Posledný deň pred veľkonočnými prázdninami si naši prváci spestrili návštevou obecnej knižnice.

• Podujatie Čítajme si organizuje Linka detskej istoty už 15 rokov a jeho popularita každoročne výrazne rastie. Naša škola sa aj tento rok zapojila do maratónu v čítaní. V týždni od 18. do 22. marca tak na našej škole čítalo spolu 167 žiakov. Spoločne na celom Slovensku sa zapojilo do tohto podujatia viac ako sto tisíc detí a my sme boli jeho súčasťou.

Školská ulica 197/10
  • Riaditeľstvo školy: 037/7888406, 0918 416 972