• Čítajme si 2024

Podujatie Čítajme si organizuje Linka detskej istoty už 15 rokov a jeho popularita každoročne výrazne rastie. Naša škola sa aj tento rok zapojila do maratónu v čítaní. V týždni od 18. do 22. marca tak na našej škole čítalo spolu 167 žiakov. Spoločne na celom Slovensku sa zapojilo do tohto podujatia viac ako sto tisíc detí a my sme boli jeho súčasťou.

• Deň vody v ZŠ Cabaj

• PONOŽKOVÁ VÝZVA

• Deň vody

Pri príležitosti Medzinárodného dňa vody (22.3.), si spolu pripomeňme jej význam a dôležitosť tým, že sa oblečieme v piatok do farby typickej pre túto životodarnú tekutinu. Pokúsme sa preto ladiť svoje oblečenie do farby MODREJ. Taktiež sa v rámci vyučovacieho procesu budeme venovať téme hospodárenia s pitnou vodou a dôležitosti ochrany vodných zdrojov.

• Výstava Medzi nami zvieratami a Nitriansky hrad

• Exkurzia v NR SR 8. a 9. ročník

Žiaci 8. a 9. ročníka, sa v rámci dejepisnej exkurzie zúčastnili prehliadky Národnej rady Slovenskej republiky. Sprevádzala nás príjemná pani sprievodkyňa, ktorá nás previedla  priestormi ako napr. technické a tlačové centrum, ale aj balkón, na ktorý majú prístup médiá, keď sledujú dianie v parlamente.  Porozprávala nám o tom, ako sa formovala slovenčina a demokracia u nás. Neskôr sme sa prešli k Bratislavskému hradu, pozreli sme si výhľad, hlavné námestie aj studňu. Prepojili  sme vedomosti z dejepisu  s občianskou náukou.

• Ideš do toho s nami?

• Veľkonočné aranžovanie

Školského kola Veľkonočného aranžovania sa zúčastnilo deväť žiakov. Žiaci vytvorili naozaj krásne veľkonočné dekorácie. Zvíťazili žiačky: Evička Šponiarová (3.trieda) a Katka Rondová (6.trieda). Obidve žiačky budú našu školu reprezentovať na okresnej súťaži v Nitre.

• 2.A v hernom kútiku

• Valentínky našli svojich adresátov

• Poukázanie 2% z dane

Vážení rodičia a priatelia školy,

v prípade, že máte chuť nás podporiť pri skvalitňovaní  výchovno-vzdelávacieho  procesu na škole darovaním 2% z dane v prospech Združenia rodičov pri ZŠ Cabaj, ktoré dlhodobo podporuje našu školu, boli by sme veľmi vďační.

Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2% pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%.

Finančné prostriedky budú použité na:

• skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
    • skvalitnenie vybavenia školy (materiálna podpora, nákup techniky, pomôcok, literatúry atď.)
    • podporu mimoškolských aktivít žiakov (exkurzií, vzdelávacích pobytov, športových a kultúrnych aktivít).

Potvrdenie o zaplatení dane spolu s podpísaným vyhlásením, prosíme, doručiť do ZŠ, hromadne  ich odovzdáme na daňový úrad.  Tlačivo Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby je dostupné v printovej podobe i na vrátnici školy.

Združenie rodičov pri ZŠ

• Karneval 2. stupeň

• Karneval 1. stupeň

• Deň svätého Valentína

• Úspešná karatistka

Kristínka Vargová (4. tr.) sa zúčastnila v Dolnom Kubíne na Orava Cup 2024 súťaže v karate, kde si vybojovala v kumite v kategórii mladšie žiačky -32kg krásne tretie miesto. Gratulujeme!

• Pozvánka na ples

• Úspešní športovci

Prvý januárový víkend oblastný futbalový zväz Nitra zorganizoval halový turnaj kategórie U11. V akcii bolo 29 mužstiev, hralo sa dva dni. Štyria žiaci našej ZŠ (Matúš Nagy, Marko Záhradník, Matej Hurťák a Lacko Nagy) boli oporou svojho tímu a vybojovali krásne tretie miesto 🥉⚽️.

• Poďakovanie a ocenie Škola s dobrým srdcom

• VIANOČNÉ PRIANIE